KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7394332
*
nr 739 4332
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), 1929, motivets mått: 22x18
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2012
kl 19:32:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 12:05:43
1
Vinnande bud
6/2 17:52:19
2
250 kr
6/2 19:27:48
3
400 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:49
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:10
*
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
nr 739 4332
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), 1929, motivets mått: 22x18
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/2 12:05:43 | 1 | Vinnande bud |
6/2 17:52:19 | 2 | 250 kr |
6/2 19:27:48 | 3 | 400 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:49 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:10